تحقیق در مورد فناوری انرژی هسته ای ایران


در حال بارگذاری
۲۸ بهمن ۱۳۹۵
466 بازدید
۲,۹۰۰ تومان
خرید

تحقیق در مورد فناوری انرژی هسته ای ایران

تحقیق در مورد انرژی هسته ای ایران در ۱۲ صفحه تهیه شده مناسب برای دانش آموزان این تحقیق در قالب ورد بوده شامل فهرست می باشد و نیز حاشیه و شماره گذاری گذاری شده

مقدمه

کشورهای برخوردار از فن آوری اتمی که نگران دستیابی سایر کشورهای در حال توسعه به این فن آوری استراتژیک بودند، مبادرت به ایجاد ساختاری در زیر مجموعه سازمان ملل متحد نمودند تا از این طریق به کنترل دیگران بپردازند. در این بین پیمان های مختلفی از جمله پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT)، پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای (CTBT)، معاهده منع سلاح های شیمیایی (CWC) و. .. طرح وبه تصویب رسید. ماهیت تمام پیمان های فوق به صورتی است که کشورها را به دو دسته داراها (کشورهای دارای سلاح های هسته ای) و ندارها (کشورهای فاقد سلاح های هسته ای) تقسیم می کند. با این حال تعداد قابل توجهی از کشورهای جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران علی رغم ناعادلانه بودن این پیمان ها فقط به انگیزه صلح طلبی تلاش کردند تا به تکنولوژی هسته ای دست یابند.

از این رو در شرایطی که بند ۴ پیمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای ـ ان پی تی ـ حق امضا کنندگان در برخورداری از فناوری هسته ای برای مصارف غیر نظامی را به رسمیت می شناسد، طرح فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی و تبدیل آن از مسئله ای فنی و حقوقی به بحران سیاسی، به چالشی مهم مبدل شده است.

با توجه به این مطلب که دستیابی ایران به فناوری هسته ای یک پروژه و پرونده ملی و تاریخی است، ایران به دلیل تأمین امنیت و حفظ تمامیت ارضی، تأثیرگذاری بر محیط منطقه ای و جهانی، بازدارندگی و موازنه قدرت در منطقه، کسب پرستیژ بین المللی، کاهش هزینه های نظامی و مزیت های جانبی فن آوری هسته ای، خود را ملزم به دستیابی به چرخه کامل سوخت هسته ای می بیند.

مقدمه

فعالیت های هسته ای ایران در دوره پهلوی

پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت

نتیجه گیری

منابع

خرید
قیمت:۲۹۰۰تومان

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.