بررسی آلاینده های CNG


در حال بارگذاری
۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
word
200 کیلو بایت
20 صفحه
532 بازدید
۴,۹۰۰ تومان
خرید

 

تحقیق ۲۰ صفحه ای در مورد بررسی آلاینده های CNG

تحقیق در فایل word  قابل ویرایش می باشد

 

توضیح مختصر در مورد تحقیق:

 

مواد خروجی از خودروهای گازسوز (CNG):
ذرات ناشی از سوخت سی ان جی کوچکتر از ذرات خارج شده از خودروهای دیزلی یا حتی بنزینی هستند و اکثر آنها در محدوده ۰۲/۰ تا ۰۶/۰ میکرومتر قرار دارند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که میزان غلظت ذرات خروجی از موتورهای گازسوز مشابه موتورهای گازوئیلی است. بر طبق مشخصات گازهای خروجی، این موتور بنابر استاندارد US EPA (۱۹۹۷) می‌تواند به عنوان موتور “با آلایندگی کم” شناخته شود. نتایج برخی مطالعات پیرامون گازهای خروجی موتورهای گازسوز در زیر آمده است.
تحقیقاتی که برای ارزیابی تاثیرگذاری قیمت تبدیل خودروهای گازوئیلی به خودروهای گازسوز و مقایسه آنها با خودروهای گازوئیلی انجام شده نتایج زیر را دربر داشته است:
در خودروهای دوگانه‌سوز هنگام کار با گاز CNG، میزان خروج گاز CO از ۵/۳ به ۱۶/۰ گرم در هر مایل کاهش اما سطح خروج هیدروکربنها از ۱۴/۰ به ۱ گرم درمایل و گازهای NOX از ۵۲/۰ به ۰۷/۱ g/mile افزایش می‌یابد.

از نظر سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، با توجه به شرایط اقلیمی ایران و با توجه به وجود شبکه گسترده توزیع گاز، CNG جایگزین بسیار مناسبی برای سایر سوخت‌ها شمرده می‌شود. این سازمان بر قیمت و آلایندگی کم این سوخت تاکید دارد. اما آیا در مقایسه با سوختهایی نظیر DME و LNG، مزایای فوق به قوت خود باقی است؟سوخت CNG از متانول، بنزین و گازوئیل ارزان‌تر است و آلایندگی آن نیز به مراتب کمتر می‌باشد. این سوخت در احتراق، عدد اکتان بالاتری نسبت به بنزین دارد. اما موتورهای با سوخت CNG در مقایسه با LNG قدرت کمتری دارند. LNG، ظرفیت انرژی بالاتری نسبت به CNG و متانول داشته و استفاده از LNG برای وسایط نقلیه سنگین مانند تریلرها، اتوبوس‌های ترانزیت و لوکوموتیوها در مسافت‌های طولانی‌تر، مطلوب‌تر می‌باشد. ۹۵ تا ۹۹ درصد سوخت LNG، از متان تشکیل شده است؛ در حالیکه CNG، ۸۸درصد متان است. بنابراین آلایندگی LNG نسبت به CNG، بسیار کمتر است. قیمت LNG نیز در مقایسه با متانول، گازوئیل و بنزین ارزان‌تر است و تکنولوژی تولید، ذخیره‌سازی و حمل و نقل آن نیز شناخته شده است.

خرید
قیمت:۴۹۰۰تومان

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.