بررسی ریسک مالی در حمل و نقل


در حال بارگذاری
۲۶ فروردین ۱۳۹۶
word
200 کیلوبایت
53 صفحه
۹,۰۰۰ تومان
خرید

>>مشخصات کلی پروژه

تعداد صفحات :۵۳

قالب پروژه: به صورت ورد(word)

 

>>موراد لحاظ شده

۱- بسم الله الرحمن الرحیم

۲-صفحه جلد+ جایگاه آرم دانشگاه

۳-فهرست

۴-چکیده

۵-منابع

۶-نتیجه گیری

۷-فونت مناسب دانشگاه ها

۸-ویراستاری شده طبق قوانین دانشگاهها

خرید
قیمت:۹۰۰۰تومان

 

پروژه رشته مدیریت مالی

 

چکیده

امروزه بخش حمل و نقل در ايران با خطرات بسياري مواجه م يباشد كه منجر به افزايش ريسك، از مرحله تعريف مفهومي پروژه تا بهر ه برداري و اسقاط پروژه خواهد شد. بخشي از اين ريسك ها با حوادث غيرمترقبه طبيعي همانند سيل، زلزله، ريزش و رانش، بهمن، طوفان شن و غيره مرتبط بوده و خسارات جاني و مالي فراواني به سيستم حمل و نقل وارد مي نمايد.
يكي از دلايل آسيب پذيري بالاي سيستم حمل و نقل در برابر خطرات مذكور، عدم شناسايي، ارزيابي و مديريت ريسك در تمام مراحل پروژه و در برابر تمام خطرات و كمبود نگاهي جامع و استراتژيك بر چرخه عمر پروژه هاي حمل و نقل است. تمركز بيشتر بر ريسك هاي انسان ساز، و موجود در زمان بهره برداري، منجر به عدم امكان كنترل و حذف بسياري از ريسك ها شده است. بطور مثال رخ دادن حادثه اي همانند سيل بطور دوره اي و متوالي در نقطه اي خاص، نشان دهنده مشكلي اساسي در سيستم مديريت ريسك است و م يتوان گفت بسياري از ريسك هاي موجود در سيستم حمل و نقل در مراحل اوليه پروژه كنترل و حذف نگرديده و برخورد با اين ريسكها در زمان بهرهبرداري و يا تعمير و نگهداري بسيار پرهزينه و در گاهي اوقات غير ممكن ميباشد.
در اين تحقيق مدلي جامع جهت ارزيابي ريسك يك پروژه حملونقل در مراحل تعريف مفهومي، امكانسنجي، طراحي، ساخت، بهره برداري، نگهداري، تغيير يا اصلاح و توقف يا اسقاط پروژه، ارائه شده است. اين مدل تركيبي از روشهاي ارزيابي ريسكLOPA ،PHA ،WRAC ،What if ،HEA ،FMECA ،FMEA ،HAZOP ميباشد. با تجزيه و تحليل دقيق هر يك از مراحل بيان شده يك پروژه حمل و نقل و شناخت مشخصات آن و از سوي ديگر با بررسي روشهاي مختلف ارزيابي ريسك و ارزيابي كارآيي آنها در شناخت و كنترل ريسكهاي هر مرحله، مدلي يكپارچه جهت مديريت ريسك ارائه شده كه روشهاي خاص مديريت ريسك را در چرخه اي موازي با چرخه عمر پروژه، ارائه مي نمايد.

با توجه به اینکه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی، نقش بسیار مهمی در تضمین توسعه پایدار هر کشور دارند، بررسی تغییرات فرآیند مدیریت و کاهش ریسک در شبکه‌های حمل‌ونقل و ترابری، با نگاه به تغییرات جدید، بسیار حیاتی و مهم است. نگارنده این نوشتار اثر ایجاد رویکردهای امنیتی شکل‌گرفته پس از حوادث تروریستی در آمریکا، انگلستان و اسپانیا در گستره مدیریت ریسک در حمل‌ونقل را بررسی می‌کند.

 

فهرست

چکیده

مدیریت ریسک

مدیریت ریسک در حمل‌ونقل

ارزیابی خطر در حمل‌ونقل

پشتیبانی و هماهنگی تصمیم ها در سطح موسسات

وظایف در سطح مدیران ریسک

فرآیندسازی مدیریت ریسک

مدیریت اطلاعات

مدیریت ریسك در سیستم راه‌آهن شهری (مترو)

كلیات

ریسك و تعاریف مرتبط با آن

مدیریت و تحلیل ریسك

بازده ریسك

راهبرد مدیریت ریسك

فرآیند اداره ریسك

شناسایی ریسك

ارزیابی ریسك

اقدامات لازم

ارزیابی ریسك در سیستم مترو

فرم های مدیریت ریسك در سیستم راه آهن شهری (مترو)

نتیجه گیری

منابع

 

خرید
قیمت:۹۰۰۰تومان

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.